Mūsu medus stāsts

Bieži vien cilvēks dzīvē attopas tur, kur nemaz nav plānojis būt - sakrīt notikumi, vieta, laiks un izveidojas liktenis. Tā arī es, saimnieks - Jānis-  nemanot esu  nonācis  šeit - ģimene, mīlestība pret bitēm un dabu un, protams, nerimstošs darba spars, kopjot savas bišu saimes!

Bitenieks Jānis Liepnieks ir ar 15 gadu pieredzi biškopībā. Nodarbojas ar ceļojošo dravniecību, sezonā vairākkārt pārvietojot ap 200 bišu saimes: no mežiem uz pļavām, no pļavām uz dravām, no dravām uz purviem un siliem…  bites, cītīgi strādājot, ik vasaru sarūpē gan  dažādu ziedu medu, gan ziedputekšņus, gan arī – bišu maizi.

Par mūsu bitēm kurām garšo puķu nektāri 

Dravojam ar dažādu sugu medusbitēm un tikai koka stropos. Mūsuprāt, biškopība ir dabai visdraudzīgākā lauksaimniecības nozare un biškopji vienmēr būs ieinteresēti dabas daudzveidības saglabāšanā, nepiesārņotas vides uzturēšanā.

Par sapņiem un vērtībām

Sapņojam lielus sapņus un gribam iedrošināt arī citus. Noteikti vēlamies pamēģināt jaunus ceļus un metodes biškopībā un produktu ražošanā. Bieži viens otram atgādinām: nepamēģināsi - neuzzināsi. Drosmīgiem pieder pasaule! Labprāt ar savām zināšanām un pieredzi dalos  ar jaunajiem biškopjiem un interesentiem.

Medus un  bišu produkti  ir gardi un veselīgi

Medus un viss, ko bites rada, ir unikāli dabas superprodukti, kurus katram vajadzētu iekļaut savā uzturā un ikdienā. Tūkstošiem gadu senā pagātnē cilvēks atklāja, ka daba to lutina un dziedē ar saldu medu, smaržīgu vasku un propolisu, kā arī dod enerģiju ar bišu maizi. Vēlāk cilvēks iemācījās izmērīt, cik veselīgi ir šie produkti, pat tik tālu, ka var nosaukt katru vitamīnu medus lāsītē un secinājums ir viennozīmīgs - nekā labāka par bišu produktiem nav!